LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

POJMY abecedně

POJMY abecedně

POJMY (abecedně)
Sjednotíme se v chápání termínu, abychom měli stejné chápaní významů textů pro  Vaše Horoskopy.

A

Animální                     způsoby ZN Berana a jeho Vládce Marse symbolizují primitivní, ale nutné bytí, potřeby živočišné, zvířecí. Jde především o jezení až žravost; páření a zplození potomků; starost o mláďata kvůli zachování rodu; spaní a regeneraci; boj o postavení ve smečce; násilí při dobytí partnera; uspokojení pudů a instinktů. Vše kvůli přežití.
Archetyp                     představuje dosti kvalitní obsah, jakoby první kopii originálu pro jakýkoliv Symbol daný Universem (Bohem) podle původního Pra-archetypu, ten je předlohou. Např. pro Venuši je to druh partnerské Lásky, vztah k majetku a penězům a třídění priorit. Obsahem Venuše je též spravedlivost.
AS                               ascendent, počátek individuálního horoskopu. Je v určitém živlu, čili i v Znamení. Velmi důležitý Bod HO.
Aspekt                        je úhel, či souvislost anebo kvalita vazby mezi dvěma a více Prvky horoskopu, označena  jako negativní, pozitivní nebo nevýrazná, aj. Řekne o schopnostech interakcí člověka ve světě i ve svém nitru a o souhře uvažovaného. Aspekt je konkrétní souvislost mezi astrologickými místy v Horoskopu; mezi astrologickými Prvky. Může vykazovat kvality od dobré po zlou. Ukazuje skutečný stav proudění energie a kolik úsilí je třeba, aby se aspekt naplnil na typ pozitivní, k čemuž nás pudí Pl ve ZN. Poučením analogickým jsou kvadratury (úhly 90°, dávající tvar čtverce, budovy, stolů). Také zapracovat nutno na  sextilech (60° úhly jako šestiúhelníky, plástve včel, tvary květů v Přírodě). V aspektu existují nejméně dvě síly, které se propojují jako destruktivní, anebo konstruktivní. V HO hledáme využití obou. Aspekt negativní říká, že potřebujeme ještě zpracovat více onu Pl, která je jeho součástí. Přináší mnoho energie a problémů, ale usilovnou práci se zvládat zčásti dá! Aspekt třecí, tedy výrazně negativní, typu kvadratury 90° říká, že několik energií (2 a více) se snaží každá o něco jiného. Vyžaduje nový konkrétní způsob chování. Další tak trochu dobrý a trochu ne je aspekt neharmonický a proměnlivý označovaný symbolem plus mínus nahoře u Pl. Je-li v harmonických tedy doplňujících se živlech, vyzývá zvládnout něco ve vztazích, nejčastěji nedostatek ob­jektivity, Majitel projektuje už dávno něco na jiné lidí a sám neví, co je z toho jeho vlastní.
Aspekty                       polosextil 30°, sextil 60°, trigon 120°, kvinkunx 150° obvykle  označíme jako pozitivní  a to znamená, že jsou na dobré cestě pozitivní v realitě být, když si je uvědomíme a úmyslně budeme rozvíjet. Jinak se časem „zkazí, zvrtnou“ a nutno počítat s tím, že i u dobrých aspektů začneme žít nesprávně. Samo se nic neděje. Když virtuos nepoužívá své prsty, přestanou být šikovné..
Aspekty                      plus mínus, budou takové, jak jim budete vládnout sami, bez ovládání budou mínusové. Když budu žít pozitivní vlastností, které Planety představují, bez ohledu na aspekt v HO, začnou se věci dít tak, jak nejlépe lze. Když k tomu přidám potřebné Postoje (podle ZN), nebude to mít chybu. Vždy záleží na nás, jak začneme jinak, nebo zdali necháme věci běžet (fatálně a líně) ve starých rezavých kolejích.
Aspekty Maxi a Mini  první jsou běžně používané tzv. Hlavní: kvadrát, opozice, sextil, konjunkce a trigon. Druhé se označují též jako Vedlejší, ačkoliv to doslova nemůžeme brát. Také jsou důležité, ale pracuje se s nimi tehdy, až si to problém vyžádá. Např. když je třeba něco dohledat u kvinkunxu, polokvadrátu, polosextilu, kvintilu aj. Opět jsou z nich některé konstruktivní jako polosextil, ale jiné ne.
Astrolog                      pouze tlumočí znakovou řeč poskytovanou Vesmírem.
 
Máte-li otázky, dojmy;   s d ě l t e   je, prosím, prostřednictvím komentářů a podobně.
18.11.2016 15:04:15
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one