LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Základy o bylinách a poživatinách

Klesti

Klesti

Klesti
Mějme na paměti, že můžeme-li použít čerstvou rostlinu, je účinek intenzivnější, než u sušené. Proto vždy, kdykoliv je to možné, dejte přednost čerstvě natrhaným bylinám. Trháme je za sucha, ne právě v poledne, daleko od silnic a průmyslových objektů. Nesmí být poškozené plísní, okousané housenkami, zvadlé, zežloutlé. Pokud je sušíme do zásoby, tak dbáme na to, aby neležely ve vysoké a tím vznikající neprodyšné vrstvě. Mohly by se zapařit nedostatečným prouděním vzduchu. Sušíme je v teple, nikoliv na přímém slunci, rozloženy na papírech, sem tam je nazvedáme, či obracíme, aniž je drolíme na prach a kontrolujeme. V bytě je vhodný prostor pod stropem na skříni, regálu apod. Tam je teplo, stín, nekazí estetiku místnosti, ani nepřekážejí.
Sušené je ukládáme do papírových krabic, plátěných zavěšených pytlíku nebo obalu ze skla. Vyhýbáme se plastům. Vždy je popíšeme datem sběru a názvem, aby nedošlo k záměně. Sbíráme jen tolik, kolik budeme potřebovat na jeden rok. Příští rok si pořídíme přece nové. Příroda tu jistě bude, ale my..
Chceme-li, aby nám opravdu pomohly, tedy i my pomáháme přírodě, aby nám na rok opět rostly. Netrháme, co nepotřebujeme, nelámeme, kořeny zbytečně ev. vytržením nepoškozujeme. Je snadnější je uříznout nožem (srpem), než je odtrhávat, mačkat, lámat. Tento způsob je obtížný a může dojít někdy i k znehodnocení byliny a úrazu..
K bylinám sice nepatří křoviny a stromy (rostliny), ale i o těch tady bude řeč, protože jsou také přirozeným lékem, daným odedávna lidem.
Některé léčivky dnes již dostaneme ve specializovaných prodejnách nebo v lékárnách. Můžeme je mít na zahrádce, či si je přesadíme z přírody do květináče (vlaštovičník), nebo nasejeme (měsíček) do truhlíku za okno anebo na balkon.
K nakládání bylin do roztoků (jako je alkohol) použijeme 40 % režnou nebo jindy destilova¬nou vodou ředěný neutrální líh z lékárny. Je možno nechat si ho tam naředit, pokud to neumíte.
Na olejové roztoky, které mají jiné účinky, používáme nejraději olivový olej, pokud nebude v textu uvedeno jinak.
Rostliny obsahují mnoho různých složek: kyseliny (např. křemičitou..), soli (Ca vápníku, Fe železa ..), bílkoviny atd. Vše to dobře poslouží ke stavbě a obnovování našeho těla.
Jsme neoddělitelní od přírody a jsme její součástí. Právě do ni jsme byli na Prvopočátku umístění, než člověk rozvinul průmysl aj. A proto právě v ní máme nejprve hledat pomoc. Tam jsou veškeré látky, z jejichž součástí je náš i rostlinný organismus přirozeně zbudován. Tedy může být rostlinami i regenerován.
Další výhodou je pobyt v přírodě, když sbíráme byliny a rozvoj vědění, které přitom nabýváme, dále je tam krása, jež nás obklopí. Procházky a nenáročný pohyb pro zdraví. A vzduch nám pročistí nejen plíce, nýbrž celé tělo a uklidní nás. V přírodě na nás působí ionty a to na meridiány ovládající lidské tělo, což se projeví zvýšenou vitalitou, jakoby nás někdo dobil energii. V přírodě získáme pro sebe mnoho kladných povznášejících zážitků. Naučíme se vidět, co jsme ve spěchu přehlédli a vážit si životního prostředí a také ho chránit a pečovat o ně.
Je zdravé, vytrhnout se co nejčastěji z ruchu měst do klidu luk, řek, jezer a jiných krás, které na Zemi od věků pro člověka jsou..
19.06.2015 15:21:45
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one