LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Dlouhý život - choroby

Trojúhelník zdraví
Trojúhelník zdraví
Základní příjem potravy je prevenci nebo chybou pro naši budoucnost, pro naše zdraví.
Představme si trojúhelník. Jeho boční strana představuje přímku, na které jsou úseky odspoda nahoru: zelenina (nejvíc), obilniny, ovoce, mléčné bílkoviny (nejméně). Tím máme zhruba schematickou představu o složení denní stravy s ohledem na druhy potravin. Nyní podrobněji.
 1. úsek zeleniny:
  zelenina má vliv na snížení krevního tlaku vlivem obsažených iontů draslíku K (brambory, kapusta ad.), je prevenci proti rakovině vlivem obsažených flavonoidů (kapusta aj.), které zabíjejí bující buňky tak, že se scvrknou a zmizí! Dále přispívá k omezení srdečních chorob. Zeleninu vaříme v nejmenším možném množství vody (lepší je např. nad parou), protože voda zbavuje zeleninu cenných látek. To je důvod, abychom vývar ze zeleniny také snědli! Na den počítáme asi 4 hrsti zeleniny.
 2. úsek obilnin:
  na den počítáme o něco méně obilnin, než zeleniny a rozložíme si ji asi na 6 porcí v průběhu dne. A to nejen pšenici, ale i další obiloviny a obměňujeme je. Obsahují hodně aminokyselin, omega-3 mastné kyseliny (ne jen pro mozek) a neživočišné bílkoviny, které rovněž potřebujeme (ne pouze maso!).
 3. ovoce:
  má dužninu plnou vitamínů, na den počítáme 3 porce. Např. jablka obsahují hojně kyseliny listové, vitamín E je silný antioxidant, vlivem obsažených flavonoidů, zejm. kvercetinu (jeden z nejsilnějších antioxidantů) je lék pro mozek a chrání ho též před stresem, je prevencí proti Alzheimerově chorobě. Pod kůži jablka je mnoho vlákniny, která čistí tělo tím, že umožňuje odstranění stolice. Volím si jablka různých barev, protože jejich barva je způsobena zabarvením od různých flavonoidů (antioxidantů). Neurony v mozku i buňky se stále vyvíjejí (oproti bludům říkajícím že ne) a obnovují se. Mozku pomůžeme tím, že do jídelníčku ve skupině ad 4) přidáme potraviny s ohledem na mozek, viz dál.
 4. Skupina nejmenší, bílkoviny:
  živočišné (masa) a neživočišné (fazole aj.). Na den potřebujeme 3 porce velké jako pěst (po „uvaření či dušení…“. Silný zdroj bílkoviny pro tělo je tofu (sýr). Pro mozek jsou výtečné para ořechy a ryby. Mléčné potraviny jsou mimo dodávku bílkovin také zdrojem kalcia Ca a vitamínu D, oba jsou potřebné proti osteoporóze (ale musíme mít současně i dostatek Mg hořčíku). Vzhledem k ostatním potravinám potřebujeme 2 porce denně (jedna porce je množství velikosti průměrné pěsti). Patří sem jogurty (zejm. řecký), mléko, butermilk, fetu (ovčí řecký sýr vysoce kvalitní) atd.
Na závěr připomínám, nezapomeňte pít a jíst ještě toto:
Černý čaj – obsahuje tein a flavonoidy, které snižují apetit k jídlu, působí proti chorobám srdce a jsou prevencí rakoviny.
Lněné semeno – před konzumací ho musíte pomlít, porušit obal, aby se využil olej čili obsažené omega 3-mastné kyseliny. Je to vhodná snídaně v kombinaci s jogurtem nebo s mlékem, kam semletá semínka přimícháme.
Japonské houby – jsou velmi silné nejen jako prevence, ale i v průběhu rakoviny. Obsahu mnoho antioxidantů.
 
Čínské kuličky (věc) – jsou prostředkem, který nás uklidňuje a to dává předpoklad dobrého dlouhého života. Máme je v pěsti, stlačováním ony mačkají body v dlaních, ty ovlivňují a po jistých energetických drahách pozitivně ovlivňují celé tělo a procesy v něm a tím se zklidňujeme. Je to měřitelný jev, nikoliv sugesce!
 
19.06.2015 16:32:04
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one