LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Saturn a Měsíce
Saturn a Měsíce
Má Měsíc Enceladus, to je mrazivě studený svět. Člověk všude ve vesmíru hledá vodu a pod povrchem tohoto tělesa prý tekutá voda je. Nad jeho jižním pólem se občas do výše až stovek km zvedá oblak tvořený vodní párou a ledovým částicemi dle amerických vědců.

Tento tým vedla americká astronomka Carolyn C. Porcová, jíž to nadchlo.
Studovali tento úkaz přes rok a vzali v potaz i jiné možnosti, jež byly vyloučeny. Gejzíry vody tryskají z vodních kapes.

Význam objevu dle amerického meteorologa Andrewse Ingersolla je v tom, že kapsy jsou pár desítek metrů pod povrchem (člen týmu).

Expertka americké vesmírné agentury NASA Candy Hansenová řekla, že oblak má velikost poloviny Měsíce!

Zatím je známo jen o Zemi, Io a Neptunově Tritonu, že mají sopečnou činnost. To říká člen týmu – John Spencer.

Život však neodhalili a spekulace si nedovolují. Ale Saturn je obří planeta a má na 47 měsíců, tak kdo ví zdali někde snad stopy alespoň primitivního života jsou..

I podle českého odborníka na tyto věci, Antonína Vítka z Akademie Věd, je skutečně tam voda. Dříve byly nalezeny nepřímé důkazy o přítomnosti vody na Měsíci Jupitera, na Europě a poté i na Io, ale tam se na povrch nedostala voda, jen sloučeniny síry. Tloušťka vodních kapek na Enceladusu může být až v desítkách metrů silná, ale tryskající voda se bezprostředně mění v plyn a tříšť. Ta se dostává až k Saturnovu prstenci označovanému písmenem E a díky této hmotě existuje. Vzhledem k malé velikosti Tělesa je jeho vnitřní teplo působeno asi radioaktivním rozpadem, jehož vlivem nastává i vulkanická živost.

Enceladus má průměr jen 504 km, přitažlivost 125 krát nižší než je pozemská. Nemá atmosféru a vše cokoliv se dostane na povrch mizí daleko do kosmu. Celý povrch je pokryt ledem.

V létech 2005-2006 zkoumala vodní oblak americká sonda Cassini.
Na povrchu Měsíce je mínus 196 °C a mínus 128 °C tam kde právě tryskají gejzíry.

Voda se vyskytuje na kometách jako led nebo plyn, když je blízko Slunce. Led byl zjištěn i na Marsu, kde snad kdysi tekla voda na povrchu..
20.03.2010 17:17:09
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one