LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Moje byliny doma

Planety všechny
A domácí kartotéka léčebných vlastností bylin. Rozvedeme ještě ve vztahu k znamením.
To znamená, že si můžeme udělat kartotéku (čtvrtky výkresů v krabičce), na kterých si nadepíšeme názvy bylin a ke každé si krátce uvedeme její působení. Pak si ve své příruční moudré kartotéce rychle najdeme tu správnou rostlinku. Když ještě přihlédneme na zde uvedené astrologické vlivy, bude léčba intenzivní.

Léčím se klidně sám podle astrologie. Proto potřebuji Domácí kartotéku bylinek a tu je. Sleduji vlivy, vše si spojím a mám nejúčinnější poznatky, jak na sebe působit!!

Zdravý životní styl obsahuje ještě také: jídlo, pohyb, dobrou mysl. Tady se hlavně  zaměříme na;

- astrologie a bylinky.

- astrologie a nemoci.

- bylinky a nemoci.

Když mám vše pohromadě, pak platí suma sumárům:

Astrologie, bylinky, nemoci - už vím jak si mohu pomoct!!

Znamení F má silný vliv na tělo: nervy, žaludek, křeče svalů, záhadná onemocnění, slinivku břišní, tenké střevo, tlusté střevo, trávení.
Psychologické analogie: věcnost, selekce (výběr), rozum, analýza, zhodnocení, kritika.
Dispozice k nemocím: trávicí problémy, bolesti břicha jako nadý­mání ad., pocity plnosti, střevní katar (enteritis), střevní kolika, kvasinková a hnilobná dyspep­sie, zánět tlustého střeva (colitis ulcerosa), zánět šlachové pochvy, poruchy spánku, exis­tenční strach, nespecifický strach.
Chiron Vládce t : dutina břišní, očista těla uvnitř, střeva. Místo Merkura někdo  řadí k Panně Chirona jako Vládce onoho znamení.
 

Lev

Znamení Lva E
Ovládá: srdce, krevní oběh.
Psychologické analogie: sebejistota, přirozenost, vyzařování, kreativita, výraz, osobnost, sebevědomí.
Dispozice k nemocím: horečky, mdloby, záněty míšních blan, rozšíření aorty, ústřel, srdeční potíže, angína pectoris, zúžení věnčitých cév, srdeční neurózy, poruchy soustředění, mánie, sebevědomí a sebejistota, anorexie, srdeční fobie, rozšíření srdce, psychoso­matické srdeční problémy, marnotratnost.
Vládce je Slunce Q : má vliv na páteř, krevní oběh, srdce.
Aspekty Q a X ve vzájemné E nebo # dají (Slunce s Uranem v opozici nebo v kvadrátu): velkou nervnost, náhlost, nevypočitatelné chování.


 

Znamení D Raka
Má vliv na: nedokrevnost, poruchy látkové výměny (metabolismus), hysterie, žaludek, dvanáctník, hruď, mléčné žlázy, trávení.
Psychologické analogie: cit a nálady, potřeba bezpečí, rodiny, zájem matku a mateřství, ochranář, vnímavý, citli­vý až přecitlivělý.
Dispozice k nemocím: gastritida, zánět žaludeční sliznice, žaludeční obtíže, žaludeční vředy, žaludeční katar, led­vinové potíže, fobie.
Vládce znamení Raka je Měsíc R : ovlivní lymfatické cesty (míza), vegetativní nervy, žaludek, dělohu, menses, rozmnožovací orgány a plodnost.

Blíženci

Znamení C
Zdůrazňují: plíce, průdušky, dech, paže, ruce (ale i nohy – končetiny).
Psychologické analogie: výměna, komunikace, zprostředkování, chá­pání, srovnávaní, vystupování, představování.
Dispozice k nemocím: dýchací obtíže, astma, symptomy na rukou a nohou, alergie, problémy se zády a ploténka­mi, životní krize.
Merkur Jitřenka S : nervy, řeč, dechové orgány, plíce, paže, řečové, orgány.
Merkur S či Blíženci C na AS nebo v 8.d.: se projeví neklidem, jehož příčiny se těžko dají nalézt.

Když máte zdravotní potíže s krkem atd., jistě máte v HO zdůrazněno ZN Býka B negativně. Tzn., že z něj vedou aspekty o velikosti 45° (, nebo 90° #. Ale i další jevy v HO mohou tyto problémy vyvolat.
Jestli naopak máte tyto tělesné partie silné, máte zde některé z aspektů polosextil % 30°, nebo sextil 60° či trigon $ 120°.
......................
Býk B
Patří mu: u žen rodidla, reprodukční systém, hrdlo (hrtan, hlasivky, zuby, čelisti, mluvidla), čich, chuť, krk, polykání, zátylek, týl, mandle, štítná žláza, ramena.
Psychologické potíže: omezení, vlastnictví, příjem potravy, bohatství, nasy­cení, smyslnost, přijímání, zakořenění, závislosti.
Dispozice k nemocím: otylost, nachlazení, chřipka, chrapot, srdeční poruchy, záněty mandlí, napětí v týle, katar hrtanu, obtíže při polykání, zácpa, alkoholismus, vyměšovací orgány
Vládkyně Venuše T ovládá: mandle, sexuální fce a hormony.
 

Beran

Když hovoříme o jakémkoliv ZN, nemyslíme tím nic podobného tomu, když člověk řekne, já jsem Beran. Absolutně jde o něco jiného. ZN Beran A bez ohledu na to, zdali tam je nějaká Pl nebo není, má vždy vliv na jisté lidské součásti psycho-fyzické. O tom hovoříme. O Zvěrokruhu. Pokud máte snad Slunce Q v A Beranu a říkáte si, že jste Beran, nemusí níže psané pro Vás vůbec platit. Jste ne jenom Beran. Je to jen střípek z obecného HO.

 

Beran A

 A ovládá - hlava, mozek, uši, oči, ústa, zuby, sexualita, životní síla.

Psychologicky - vůle, agresivita, přímost, odvaha, arogance, egoismus, subjektivita.

Dispozice k nemocím - ztráta sluchu, bolesti hlavy, zranění a úrazy hlavy, krátkozrakost, migréna, nervozita, problémy s ledvinami, poruchy spánku.

Vládnoucí Pl Znamení Berana A je U Mars. Proto jej Marse tady ihned zmíníme také. Je jedno, ve kterém ZN se nachází, nehovoříme o tom, že Mars je v Beranu nyní, ne. Hovoříme o tom, že ZN Beran A je v HO silně indikováno (čímkoliv). Jeho Vládce přenáší potíže do jiného ZN a domu, kde se nalézá v Radixu.

Mars ♂ - hlava, zuby, horečka, zánět, svaly, pohlavní pud, úraz..

Například: když je:

♂ v AS, nebo v 3.d. - člověk je nervní, vzteklý, neklidný. Dům 3. je o komunikaci krátké a o cestování krátkém. Zbrklost, přehlednutí, .. vede i úrazům ..

Lunární oběhy

Lunární oběhy

12 a 13 oběhů Luny
Charakterové vady, někdy dlouho neviditelné, jsou jedním z důvodů, že nastane úraz, a to nezvládnutím situací..

Všechna znamení ZN totiž představují jisté lidské postoje a jejich nevhodným uvedením do praxe nastávají v člověku mentální nesprávně vžity duševní (přesně: myšlenkové, citové, náladové, emoční, motivační, charakterové = povahové..) poruchy. Pojem "Úraz" můžete vzít doslovně, ale také tím myslíme konflikty, nepřiměřené konfrontace, pomýlení si pojmu upřímný s nehorázný a jiné srážky, úrazy vztahové ad. a ad. ..

Jen některé vady budou v dalším textu zdůrazněny.

Během jednoho průchodu Luny celým Zvěrokruhem (než oběhne okolo Země), což trvá asi měsíc (28 dnů) můžeme přeléčit vše v sobě a na sobě. Za jediný kalendářní rok to zvládneme 13 x a to už je síla.. Taková prevence je bezvadná. Umřeme zdraví!

Je to sice složitější ale na druhou stranu efektivnější, když uvážíme také, zdali jde Luna vrchní části HO anebo dolní.

Důležité je rovněž u vážných problémů počítat i s tím, jakou Fázi má Luna (tvar): dorůstající anebo ubývající anebo úplněk anebo nov?

My si projdeme postupně významy ZN - co že to znamenají pro tělo, psychiku.. co jejich symbolická řeč po přeložení říká.. jazyk hvězd.

Jsou to Znamení a Vládci ZN (Znamení).

 A B C D E F G H I J K L Q R S T U V W X Y Z
 

 

Vyobrazení rostlin bude přiloženo jakmile bude některá v článku zmíněná. Obrázek přidáme, abyste si ji mohli např. v přírodě obstarat, anebo si ji koupit (v lékárně žádejte sypanou sušenou, nikoliv roztoky a koncentráty). A Vy budete vědět, jak vypadá, bývá často na obalu a tak ji už poznáte. No jo, mnozí lidé bylinky poznají, ale ne všichni - tak pro ně je tu dáme.

Znamení (krátce ZN) svou symbolikou ukazuje na nějakou konkrétní zdravotní potíž.

Je velmi vhodné vždy uvážit v aktuální okamžik, když se nám problém projeví, a to kudy prochází Luna. Při léčení k ní silně přihlížíme.

Sledujeme dvě záležitosti.

1. ZN a Planety Pl, v Horoskopech zrození tedy v Radixech, již od narození označují místa těla, která jsou více méně, anebo také nejsou - náchylná onemocnět. Zajímá nás proto také Radix. (Pokud nevykazuje např. potíže pro plíce a přece nás tu a tam píchne, pravděpodobně jde o dočasné přetížení.., ale jestli je v HO toto ZN Blíženců zasaženo negativně, může jít o vážnou poruchu).

2. Zajímá nás tedy: kterým ZN právě prochází Luna.

To si lze zjistit dnes v každém Lunárním kalendáři. Tehdy můžeme využít její specifické a enormně hojivé vlivy pro tu část těla, kterou každé z 12 ZN prezentuje (viz předchozí odstavec).

Nemoci, úrazy, příčiny i symptomy se dají roztřídit dle Zvěrokruhu a to podle Znamení, Planet a Domů.

Od Berana a k Štíru h včetně léčíme příčiny poruch v těle, nemocné orgány.

Od Střelce i k Rybám l včetně léčíme především symptomy nemocných orgánů, které se evidentně projeví na konkrétních místech těla. Jsou tam, nelze je přehlédnout (např. pocení chodidel..).

Domácí kartotéka léčebných vlastností bylin ve vztahu k Znamením a nemocím. Malé kartónky, si uložte do krabičky, tříděny dle abecedy. Půjde o dostupné byliny v nevelkém počtu. Taková kartotéka po ruce vám může nepřetržitě sloužit. Uvedete si tam jen: k čemu bylinka je.

Dříve než se dostaneme k léčebným účinkům Rostlin, začneme se seznamovat se symbolikou Znamení = ZN v Horoskopu = HO. Později tuto znalost spojíme se znalostí o jednotlivých bylinách a určíme jejich konkrétní využití, když máme nějaká trápení. Tento postup je nejefektivnější a to jak pro
1) prevenci, tak také při probíhající
2) psycho-fyzické obtíži.
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one