LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Ledviny kdysi
Ledviny kdysi
Nemoci na jedné straně a člověk na druhé se vyskytovaly vždy ve všech dobách. Zapříčiňují je způsob života, odklon od fyzické práce a pohybu, chemizace, technizace a paradoxně i pokrok v medicíně (najdou to, co dřív ne).
Avšak zmizely metly středověku a starověku: černé neštovice, mor..
Ovšem objevily se nové: aids..
Ledviny

Ledviny

Ledviny
Jsou nejstarší nemoci vůbec. Močového měchýře známější než ledvinové.
Už ve starověku operovali kameny močové měchýře a kupodivu s úspěchem, řezem v krajině hráze bez zašívaní řezu. Tento způsob se udržel na 2 tisíce let!
Písek a kamínky v moči bývají původu z kyseliny močové /uráty/ a jejich solí, šťavelové (vápenatý) a z různých fosfátů. Uráty se dají rozpustit léky.
Kameny  v močovém měchýři se dají rozdrtiti (ultrazvukem, elektrickým výbojem) a vypláchnout, z ledvinových cest a ledvin nikoliv.
Rentgen umožnil přesnější určení místa a tvarů kamenů.
Zvýšený krevní tlak někdy ukazuje prodělaný zánět ledviny.
Nekrvavé měření krevního tlaku bylo nalezeno až po r.1885 profesorem S.S.Bachem, který jej první měřil v Mariánských lázních u pacientů a položil tak dnes základ běžné metodě.
Po první světové válce se objevují přísné diety omezující bílkoviny a sůl v potravě /dnes se od toho ustoupilo/.
Při léčbě ledvin se odedávna těšilo oblibě pití bylinkových čajů, pramenů lázeňských vod. Taková specializována místa jsou: Mariánské Lázně, Wildungen a Brückenau v Německu, Evian a Vittel ve Francii, Fiuggi v Itálii, Truskavec a Essentuki v SSSR (bývalém) ..
Klimaticky se má za to, že ozdravně působí podnebí v oblasti suché a teplé. Snad se tam více potí a tak potem odlehčí ledvinám. Ale to je omyl, pot nenahradí funkci ledvin!
Velký skok a pokrok nastal ve druhé polovině 20.st. Kvalitnější vyšetřovací diagnostiky a cílená léčba, léky.. Zkvalitnění již uváděných metod a nové radioaktivní izotopy umožnily vyšetřit zvlášť každou z ledvin, dále punkce, operační technika, transplantace a zejména další poznatky umožňují zachytit a vyléčit mnohé pacienty.
I ty, kteří by dříve museli na nemoci zemřít.
Dnes lze zastavit klesající funkci ledviny (diety, léky..), selhávající ledviny (nápomocné čistění krve.., odlehčení ..aj.).
Zvládání imunologických reakcí umožňuje do budoucna další pokrok..

Ale jděte včas raději!!
Záněty ledvin v medicíně se odborně znají od první poloviny 19.st. Je to proto, tak pozdě, že když nejsou v pořádku, nejsou provázeny bolestmi, nebyly včas podchyceny až s rozvojem diagnostiky a vědomostí vůbec.

Medovou moč znali již staří Indové, je popsána již sanskrtem.
V 6.st. se soudilo z množství moči na den, bez otoků, na cukrovku.. diabetes mellitus (mellitus pochází až z 18.století a značí medový, sladký).

Uroskopie: vyšetřování barvy, zákal, usazenin, chuti, písku a kaménku v moči atd. se užívalo již v 7. až 10.st. v Byzanci a odtud se přeneslo do Itálie, na slavnou salernskou lékařskou školu. Dlouho tak pracovali i Arabové - vzorníky barvy moči zachyceny řezbáři a umělci vůbec, ukazovaly na důležitost metody a diagnostiky od čiré až po černavou barvu.. Popisovali výskyt žluči, krve, hlenu a hnisu v moči.

Už z doby Hippokrata a Galena byly teorie o tělesných šťávách, metody humorální. Zkažené šťávy byly považovány za příčinu nemocí. Tato medicína hojně věnovala pozornost moči. Z očního pohledu na moč se odhadovaly i jiné nemoci, z jejího vzhledu, pachu a chuti!

Později se místo ochutnávání moči na přítomnost cukru vyvinuly lepší metody: přidání kvasnic, pak redukční zkoušky varem a kvantitativní chemické metody polarimetrem atd..

Na obrazech holandských malířů 16. a 17. století je uroskopie jako důležitá metoda mnohokráte ztvárněna. Lékaři nechávali delší čas moč ustát aby započal mikrobiální rozklad a pak vyvozovali .. většinou zcestně.

Také lidoví léčitelé se zaštiťovali před návrhem bylinné léčby „rozborem moči pohledem"..

Ale my víme, že léky, řepa, atd. zbarvují i zdravou moč! Zdravé tělo.

Později se s rozvojem chemie a přístrojů začaly odborně určovat přítomnost: cukru, acetonu, bílkovin, žlučové barvivo, bílkoviny.. a tyto metody podávají obraz nejen o funkci ledvin ale i procesech a jiných orgánech v těle. Známe papírky na rychlé vyšetření.. indikátorové, které rychle odhalí včas nesrovnalosti a možnost nasazení léčby i u novorozenců. Laboratorní přístrojová technika již není odvislá od subjektivního zrakového posouzení člověkem (slabozrakým..!)..

Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one