LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Ledviny vyšetření

Záněty ledvin v medicíně se odborně znají od první poloviny 19.st. Je to proto, tak pozdě, že když nejsou v pořádku, nejsou provázeny bolestmi, nebyly včas podchyceny až s rozvojem diagnostiky a vědomostí vůbec.

Medovou moč znali již staří Indové, je popsána již sanskrtem.
V 6.st. se soudilo z množství moči na den, bez otoků, na cukrovku.. diabetes mellitus (mellitus pochází až z 18.století a značí medový, sladký).

Uroskopie: vyšetřování barvy, zákal, usazenin, chuti, písku a kaménku v moči atd. se užívalo již v 7. až 10.st. v Byzanci a odtud se přeneslo do Itálie, na slavnou salernskou lékařskou školu. Dlouho tak pracovali i Arabové - vzorníky barvy moči zachyceny řezbáři a umělci vůbec, ukazovaly na důležitost metody a diagnostiky od čiré až po černavou barvu.. Popisovali výskyt žluči, krve, hlenu a hnisu v moči.

Už z doby Hippokrata a Galena byly teorie o tělesných šťávách, metody humorální. Zkažené šťávy byly považovány za příčinu nemocí. Tato medicína hojně věnovala pozornost moči. Z očního pohledu na moč se odhadovaly i jiné nemoci, z jejího vzhledu, pachu a chuti!

Později se místo ochutnávání moči na přítomnost cukru vyvinuly lepší metody: přidání kvasnic, pak redukční zkoušky varem a kvantitativní chemické metody polarimetrem atd..

Na obrazech holandských malířů 16. a 17. století je uroskopie jako důležitá metoda mnohokráte ztvárněna. Lékaři nechávali delší čas moč ustát aby započal mikrobiální rozklad a pak vyvozovali .. většinou zcestně.

Také lidoví léčitelé se zaštiťovali před návrhem bylinné léčby „rozborem moči pohledem"..

Ale my víme, že léky, řepa, atd. zbarvují i zdravou moč! Zdravé tělo.

Později se s rozvojem chemie a přístrojů začaly odborně určovat přítomnost: cukru, acetonu, bílkovin, žlučové barvivo, bílkoviny.. a tyto metody podávají obraz nejen o funkci ledvin ale i procesech a jiných orgánech v těle. Známe papírky na rychlé vyšetření.. indikátorové, které rychle odhalí včas nesrovnalosti a možnost nasazení léčby i u novorozenců. Laboratorní přístrojová technika již není odvislá od subjektivního zrakového posouzení člověkem (slabozrakým..!)..

16.04.2010 19:36:03
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one