LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Další info k zdraví a předchozí články jsou na Webu AbesuZ, "dechový aparát, hlava -bolesti-zuby, infekční a parazitární nemoci, játra a žluční, kostra". Který je na Téma zdraví přímo zaměřen.
Url = http://astroesoterickaspolecnost.estranky.cz/
Granát

Granát

Karneol07

Karneol07

Prakticky bez léků a lékařských zákroků se snažte ozdravět, ale rozumně!

Pokud jde o dříve uvedené věci, stačí v jejich opravě a provádění nadále, vytrvat.

Jestli jde o hlubší problém s krvácením aj., jděte k lékaři.

Základní vlivy: změnit styl

- zvýšit příjem tekutin, zejm. vody, či vody ochucené citronem, bylinkových čajů - střídat, polévky, slabé čaje, meltovou kávu. Také mléko, acidofilní mléko, kefír, kyselé mléko, kyšku pít - do 1/4 l na den.

- tekutinou není: černá káva (vypuzuje vodu z těla) a ruský čaj - silný (tanin způsobuje zácpu).

- namítka právě nemocných zácpou, a to totiž, že nemají žízeň, není podstatná - tělo jejich ji má! Zácpou jim to zřetelně "říká". Takový pacient má i málo moči (husté - močové kameny..)! Když je nedostatek vody, tělo s ní šetří a sebere ji z tlustého střeva a následuje řada problémů. Přitom se stačí dostatečně napít denně a bolesti typu: bolení hlavy, břicha, únavnost a stálý pocit únavy, tuhost stolice - to vše bude minulostí!

- nestravitelná balastní potravina je nutná v jídle: vláknina zvyšuje objem stolice a drží v ní vodu, je nezastupitelná pro správné vyprázdnění. Je v tmavém chlebu (žitný, moskevský, kyjevský, vysočina, graham..). Jezte v jídlech ovesné vločky, luštěniny, sušené ovoce (švestky, hrušky, jablka včetně slupek, které poctivě a dobře rozkoušete), kompotované ovoce, syrové ovoce, zeleninu syrovou. Mnoho vlákniny dodají otruby přidané do jídla při vaření, také v některých výrobcích již jsou obsažený (v křupkách, sucharech) aj.

- sledujte po vydatném jídle, který čas je vhodný na klid k posezení na WC, beze spěchu (pak tuto dobu dodržujte - ráno..). Před oním větším jídlem vypijte 1/4 l vlažné vody s kávovou lžičkou karlovarské soli, pak se najezte a asi za 10 minut vnímejte pocit nutkání, i kdyby jste jej necítili, běžte na stolici a pokuste se vypudit kousíček stolice.

Pomozte si mírným tlakem plochami rukou na břicho, pod nohy si dejte nízkou stoličku abyste měli kolena k bradě, nebo si přehoďte jednu nohu přes druhou (vyzkoušejte kterou), zkuste se oproti předklonu vzpřímit (napnou se svaly lisu břicha) a hlavou se dívat ku stropu a vodorovně (napjetí se zvýší na svaly břicha) před sebe, pohyb hlavou střídat.

- nečekejte ihned změnu, problém jste budovali léta, vydržte a pokračujte týdny! Věřte si, nespěchejte na své tělo. Dejte mu tolik času, kolik ono dalo vám, když jste jej přehlíželi..

- první týden můžete použít mýdlový nebo glycerínový čípek na 10 minut po onom jídle, než odejdete na "trůn". Žádná projímadla, žádné berličky. Neučte se další zlozvyky!

- změna životního stylu, pohyb, tělocvik, chodit ven, tělesně pracovat, posilovat břišní svaly. Vše přirozené, co jste dělali jako mladí, či jako děti..

Shrnutí:

Je nejprve potřebné zjistit styl, který vám umožní pravidelnost. Pak ve stejném čase, ve stejném pořadí, ve stejném prostředí, v klidu, ve stejném pořadí, trpělivě, soustavně opakujete:

__vlažná karlovarská voda k pití nachystána a vypitá - po ni jídlo - na 10 minut pauza s eventuálně vloženým teď čípkem - odchod na WC, kde pobudete 15 minut a vyčkáte až tělo vytvoří, anebo nevytvoří stolici, odvzdušní se..__

Ať se vám povede nebo ne vytlačit kousek stolice, vy stále jedete v uvedeném rytmu, až se to tělo zase naučí, to co umělo, ozbrojte se trpělivostí a nezapomeňte důsledně učinit i ostatní věci, dříve vypsané. Vyprazdňovací návyk jste ztratili, budete se jej každodenně učit a upevňovat - tělo se vám odmění tím, že břicho nebude mít křeče a plynatost, budete se cítit lehcí, celkový stav bio-fyzický se zlepší a psychika se rozradostní - už nemusím myslet stále na břicho.... atd.!

Tím že se lidé vyhýbají hovoru, na toto téma o vyměšování, způsobují si ve značném počtu právě ony potíže. A neřeknou své problémy s nepravidelnostmi či potížemi při vylučování stolice ani svému lékaři.

Tak se oddaluje na počátku snadná léčba!

Přijatá potrava se zpracuje v zažívací trubici pomocí trávicích šťáv, kterých vzniká každý den asi 10 litrů. Z polotekuté směsi se vstřebávají složky, potřebné pro výživu, v tenkém střevě. Nepoužitelné zbytky postupují a zpracovávají se v tlustém střevě pomocí střevní bakterie. Tam se zpracovávají i odloučené buňky sliznic a mrtvé bakterie, jež se s vodou vylučují také ve značném množství stolici.

Tlusté střevo nevstřebává žádné živiny! Odčerpává vodu z vnitřku střevní trubice pro tělo, které ji potřebuje, tím se stolice zahušťuje. Množství jídla se přímo nepromítá do toho, jaké je množství stolice.

Když se najíme, naplní se nám žaludek a v tomto okamžiku normálně přichází popud k vyprázdnění. Naplněný žaludek vyšle signál pomocí nervstva na začátek tlustého střeva. Ono zvýší peristaltiku tračníku. Tlaková vlna začíná v okolí slepého střeva, postupuje příčně a pak sestupuje tračníkem do esovité kličky tračníku a způsobí nutkání jít na velkou.

To máme uposlechnout!

Pak může jít stolice z esovité kličky do konečníku a ven.

Některé potraviny nechají jen málo zbytku: bílé pečivo, cukr, maso, vejce, máslo. Proto takoví jedlíci potřebují jít na velkou asi za 3 dny. Ale jiný jedlík jde i několikrát za den. To stále není problém.

Zácpa je stav, kdy vyprázdnění stolice přijde méně než 3 x týdně a je spojené s pocitem plnosti, tlaků, plynatostí až křečí v břiše.

Projímadla neléčí.

Vlivy způsobující zácpu:

- málo vody a tekutin, nedostatek zbytkové stravy (otruby..), přeslýchání pokynů svého těla, ochablé břišní svaly.., sedavé zaměstnání, změna prostředí (služební cesta..).

- dostatečný objem stolice je nutný, aby došlo k vyprázdnění. To umožní nestravitelné součásti. Současně musí mít celé tělo dostatek vody a tekutin, aby ji zůstalo dost na přiměřenou měkkost stolice.

Nutkání zpravidla přichází chvíli po jídle. Někdy je velmi naléhavé, obvykle ve stejný čas, v pravidelnou dobu denní. My však často potlačujeme potřebu z nejrůznějších důvodů, ale mělo by se to dít jen výjimečně a co nejdřív vyhovět předchozímu nutkání, které takovým vědomým jednání časem slábne a nemusíme jej už ani pocítit.

Člověk, který vyprázdní po několika dnech tvrdou zátku, pak jakž takž přijatelnou konzistenci kousku stolice, kterou následuje až průjmový typ stolice a pěna, má zácpu. A to i kdyby chodil denně.

Hematit250

Hematit250

Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one