LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Tím že se lidé vyhýbají hovoru, na toto téma o vyměšování, způsobují si ve značném počtu právě ony potíže. A neřeknou své problémy s nepravidelnostmi či potížemi při vylučování stolice ani svému lékaři.

Tak se oddaluje na počátku snadná léčba!

Přijatá potrava se zpracuje v zažívací trubici pomocí trávicích šťáv, kterých vzniká každý den asi 10 litrů. Z polotekuté směsi se vstřebávají složky, potřebné pro výživu, v tenkém střevě. Nepoužitelné zbytky postupují a zpracovávají se v tlustém střevě pomocí střevní bakterie. Tam se zpracovávají i odloučené buňky sliznic a mrtvé bakterie, jež se s vodou vylučují také ve značném množství stolici.

Tlusté střevo nevstřebává žádné živiny! Odčerpává vodu z vnitřku střevní trubice pro tělo, které ji potřebuje, tím se stolice zahušťuje. Množství jídla se přímo nepromítá do toho, jaké je množství stolice.

Když se najíme, naplní se nám žaludek a v tomto okamžiku normálně přichází popud k vyprázdnění. Naplněný žaludek vyšle signál pomocí nervstva na začátek tlustého střeva. Ono zvýší peristaltiku tračníku. Tlaková vlna začíná v okolí slepého střeva, postupuje příčně a pak sestupuje tračníkem do esovité kličky tračníku a způsobí nutkání jít na velkou.

To máme uposlechnout!

Pak může jít stolice z esovité kličky do konečníku a ven.

Některé potraviny nechají jen málo zbytku: bílé pečivo, cukr, maso, vejce, máslo. Proto takoví jedlíci potřebují jít na velkou asi za 3 dny. Ale jiný jedlík jde i několikrát za den. To stále není problém.

Zácpa je stav, kdy vyprázdnění stolice přijde méně než 3 x týdně a je spojené s pocitem plnosti, tlaků, plynatostí až křečí v břiše.

Projímadla neléčí.

Vlivy způsobující zácpu:

- málo vody a tekutin, nedostatek zbytkové stravy (otruby..), přeslýchání pokynů svého těla, ochablé břišní svaly.., sedavé zaměstnání, změna prostředí (služební cesta..).

- dostatečný objem stolice je nutný, aby došlo k vyprázdnění. To umožní nestravitelné součásti. Současně musí mít celé tělo dostatek vody a tekutin, aby ji zůstalo dost na přiměřenou měkkost stolice.

Nutkání zpravidla přichází chvíli po jídle. Někdy je velmi naléhavé, obvykle ve stejný čas, v pravidelnou dobu denní. My však často potlačujeme potřebu z nejrůznějších důvodů, ale mělo by se to dít jen výjimečně a co nejdřív vyhovět předchozímu nutkání, které takovým vědomým jednání časem slábne a nemusíme jej už ani pocítit.

Člověk, který vyprázdní po několika dnech tvrdou zátku, pak jakž takž přijatelnou konzistenci kousku stolice, kterou následuje až průjmový typ stolice a pěna, má zácpu. A to i kdyby chodil denně.

Hematit250

Hematit250

18.02.2010 02:13:41
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one