LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Zácpa a odstranění

Karneol07

Karneol07

Prakticky bez léků a lékařských zákroků se snažte ozdravět, ale rozumně!

Pokud jde o dříve uvedené věci, stačí v jejich opravě a provádění nadále, vytrvat.

Jestli jde o hlubší problém s krvácením aj., jděte k lékaři.

Základní vlivy: změnit styl

- zvýšit příjem tekutin, zejm. vody, či vody ochucené citronem, bylinkových čajů - střídat, polévky, slabé čaje, meltovou kávu. Také mléko, acidofilní mléko, kefír, kyselé mléko, kyšku pít - do 1/4 l na den.

- tekutinou není: černá káva (vypuzuje vodu z těla) a ruský čaj - silný (tanin způsobuje zácpu).

- namítka právě nemocných zácpou, a to totiž, že nemají žízeň, není podstatná - tělo jejich ji má! Zácpou jim to zřetelně "říká". Takový pacient má i málo moči (husté - močové kameny..)! Když je nedostatek vody, tělo s ní šetří a sebere ji z tlustého střeva a následuje řada problémů. Přitom se stačí dostatečně napít denně a bolesti typu: bolení hlavy, břicha, únavnost a stálý pocit únavy, tuhost stolice - to vše bude minulostí!

- nestravitelná balastní potravina je nutná v jídle: vláknina zvyšuje objem stolice a drží v ní vodu, je nezastupitelná pro správné vyprázdnění. Je v tmavém chlebu (žitný, moskevský, kyjevský, vysočina, graham..). Jezte v jídlech ovesné vločky, luštěniny, sušené ovoce (švestky, hrušky, jablka včetně slupek, které poctivě a dobře rozkoušete), kompotované ovoce, syrové ovoce, zeleninu syrovou. Mnoho vlákniny dodají otruby přidané do jídla při vaření, také v některých výrobcích již jsou obsažený (v křupkách, sucharech) aj.

- sledujte po vydatném jídle, který čas je vhodný na klid k posezení na WC, beze spěchu (pak tuto dobu dodržujte - ráno..). Před oním větším jídlem vypijte 1/4 l vlažné vody s kávovou lžičkou karlovarské soli, pak se najezte a asi za 10 minut vnímejte pocit nutkání, i kdyby jste jej necítili, běžte na stolici a pokuste se vypudit kousíček stolice.

Pomozte si mírným tlakem plochami rukou na břicho, pod nohy si dejte nízkou stoličku abyste měli kolena k bradě, nebo si přehoďte jednu nohu přes druhou (vyzkoušejte kterou), zkuste se oproti předklonu vzpřímit (napnou se svaly lisu břicha) a hlavou se dívat ku stropu a vodorovně (napjetí se zvýší na svaly břicha) před sebe, pohyb hlavou střídat.

- nečekejte ihned změnu, problém jste budovali léta, vydržte a pokračujte týdny! Věřte si, nespěchejte na své tělo. Dejte mu tolik času, kolik ono dalo vám, když jste jej přehlíželi..

- první týden můžete použít mýdlový nebo glycerínový čípek na 10 minut po onom jídle, než odejdete na "trůn". Žádná projímadla, žádné berličky. Neučte se další zlozvyky!

- změna životního stylu, pohyb, tělocvik, chodit ven, tělesně pracovat, posilovat břišní svaly. Vše přirozené, co jste dělali jako mladí, či jako děti..

Shrnutí:

Je nejprve potřebné zjistit styl, který vám umožní pravidelnost. Pak ve stejném čase, ve stejném pořadí, ve stejném prostředí, v klidu, ve stejném pořadí, trpělivě, soustavně opakujete:

__vlažná karlovarská voda k pití nachystána a vypitá - po ni jídlo - na 10 minut pauza s eventuálně vloženým teď čípkem - odchod na WC, kde pobudete 15 minut a vyčkáte až tělo vytvoří, anebo nevytvoří stolici, odvzdušní se..__

Ať se vám povede nebo ne vytlačit kousek stolice, vy stále jedete v uvedeném rytmu, až se to tělo zase naučí, to co umělo, ozbrojte se trpělivostí a nezapomeňte důsledně učinit i ostatní věci, dříve vypsané. Vyprazdňovací návyk jste ztratili, budete se jej každodenně učit a upevňovat - tělo se vám odmění tím, že břicho nebude mít křeče a plynatost, budete se cítit lehcí, celkový stav bio-fyzický se zlepší a psychika se rozradostní - už nemusím myslet stále na břicho.... atd.!

18.02.2010 02:19:45
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one