LoV.

LoV.

..avatár..
Obsah a organizaci Webů: pro Astro esoterickou společnost a Zdravý styl, zpracovává LoV. za spolupráce s dalšími lidmi. Kontakty přes formuláře zde i jinde jsou snadno dostupné, jako Vzkazníčky, emaily, telefon. Podrobný Profil je k přečtení na několika webech - bylo by to jen opakování. Také nás najdete na Facebook-u. I tam jsou velmi podrobné informace a také nabídky naši činností včetně cen.
Vítejte na ABESUZ a nechť naleznete to _svoje_. Přeji Vám za Astro esoterickou společnost a Zdravý styl Hezký každý den!
Platí ..
Zadejte:  místo narození
               datum a čas narození
               uveďte zda jste muž nebo žena
Odeslat na: astroesotericka@seznam.cz
                Lorencová Věra
Sdílením umožníte, aby se o Webu dozvědělo více lidí. Je tu mnoho různých užitečných i zábavných informací, které je mohou zajímat a pomoct jim. Děkuji za sdílení, LoV.

Hlavní stránka pro Weby:
Astro esoterická společnost a Zdravý styl

Jezte ostružiny

1216. přicházím

1216. přicházím

Historie používání rostliny:

Řecký lékař a dramatik Aischylos 520 let př.n.l. a také Hippokrates ji znali. Ten doporučoval teplou šťávu proti žaludečním bolestem a čaj z listů proti dně a revmatickým bolestem.

V stejném čase doporučovali čínští lékaři usušené nezralé ostružiny jako afrodiziakum.

Římský vojenský významný lékař Galenos z 2.st.n.l. dával listy mladého ostružiníku proti krvácení zranění a proti průjmu a na posílení dásní.

Během středověku byl znám proti /listy/ proti střevním postižením a kořen jako odvar dle sv. Hildegardy jako krev čisticí prostředek.

Dnes čaj z listů se pije proti chřipce, při zahleněných dýchacích cestách, proti horečce a zánětu mandlí. Odvar z listů se dává do koupele při ekzémech a kožních vyrážkách.

Obsah a použití:

Vysoké množství draslíku v plodech léčí zvýšený krevní tlak - jíst je.

Ulevuje jako šťáva posrkáváním při zlých kašlích.

Celá rostlina je léčivá. Posiluje imunitu, pomáhá při křečových žilách, hemeroidech, stresu, zpevňuje vaziva, povzbuzuje lymfu a léčí katar střev. Bioflavonoidy se soustředí nejvíce v plodech.

Plody mají antokyanové barvivo, organické kyseliny zejm citrónovou a jablečnou, slizy, pektin, provitamin A, vitamín C, mnoho Ca, P, Mg, Fe, K, Mn, Cu. Stopové prvky zpomalují stárnutí.

12.02.2010 21:29:17
porady
Tělo a duch jsou neoddělitelnou součásti - člověka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one